IMPACT NEWS DLA MAKRO

kampania:
sierpień-grudzień 2016
Klient

Makro Cash and Carry Polska SA – niemiecka sieć samoobsługowych hurtowni (tzw. cash and carry) dla przedsiębiorców, część Metro Group lub Metro Cash and Carry. Usługi firmy obejmują zarówno kompleksowe zaopatrzenie, jak nowoczesne rozwiązania biznesowe. Jedna nowoczesna hala to odpowiednik pięćdziesięciu hurtowni branżowych. Sieć hurtowni obecna jest na polskim rynku od 1994 r. i w chwili obecnej posiada 30 hal oraz 11 Makro Punktów w całym kraju. Łączna powierzchnia sprzedaży hurtowej wynosi ponad 270 000 m2. Makro Cash & Carry zatrudnia w Polsce około 7,5 tys. osób.

Zadanie

Dostarczenie treści ważnych dla marki w nowoczesnej formie wideo. Wsparcie komunikacji Makro w zakresie nowości produktowych (np. powiększenie oferty owoców morza) oraz promowania działań marketingowych i PR-owych (np. finał Mistrzostw Młodych Kucharzy). Dotarcie do internautów, którzy interesują się gotowaniem, profesjonalnych kucharzy oraz pracowników z branży gastronomicznej. Wzmocnienie strategii komunikacyjnej marki przez publikację materiałów wideo w wybranych portalach i serwisach internetowych.

Rozwiązanie

Produkcja i publikacja cyklu materiałów wideo na temat gotowania, wybierania i przechowywania żywności, początkujących kucharzy i cenionych szefów kuchni oraz ich restauracji. Można było znaleźć w nich odpowiedzi m.in. na takie pytania jak: czym się różni street fodd od fine dinning, jak wybierać i mrozić mięso, jak przygotować owoce morza oraz jak zrobić idealnego burgera. W materiałach wystąpili znani szefowie kuchni, w tym Paweł Oszczyk, szef roku Gault & Millau Polska 2016, Martin Gimenez Castro, zwycięzca pierwszej edycji polskiego „Top Chefa” czy Chanunkan Duangkumma, szefowa kuchni ulubionej tajskiej restauracji warszawiaków – Thaisty. Wszystkie materiały były realizowane w formie Impact News. To unikalne połączenie formuły content marketingowej z gwarantowaną publikacją w czołowych portalach i serwisach internetowych. Umożliwia komunikację za pośrednictwem redakcyjnych materiałów wideo. Wzorowany na formatach cenionych przez internautów na całym świecie. Atrakcyjny zarówno dla widzów, jak i redakcji odpowiedzialnych za dystrybucję i promowanie treści. Do oglądania zarówno w portalach internetowych, mediach społecznościowych, jak i na smartfonach.

Rezultat

W ramach projektu wyprodukowaliśmy 8 materiałów wideo, w których m.in. przedstawiliśmy czołowych polskich szefów kuchni, pokazaliśmy jak w praktyce wykorzystać produkty z Makro, opowiedzieliśmy inspirujące historie przedsiębiorców z branży gastronomicznej, zrelacjonowaliśmy Mistrzostwa Młodych Kucharzy. Wszystkie filmy zostały opublikowane na portalach internetowych największych grup medialnych w Polsce: WP, Onet, Agora, Polska Press Grupa. W sumie dotarły one do ponad 100 tysięcy unikalnych użytkowników i były wyświetlane ponad 150 tysięcy razy.

8

klipów wideo w atrakcyjnej internetowej formie Impact News

+100 000

unikalnych użytkowników

+150 000

wyświetleń

Chcesz porozmawiać z nami o tym projekcie?
Our content your brand

Zobacz inne projekty

Fusce vulputate eleifend sapien. Etiam sit amet orci eget eros faucibus tincidunt. Donec elit libero, sodales nec, volutpat a, suscipit.
więcej >
Szefowie kuchni, młodzi pasjonaci gotowania i inspirujący przedsiębiorcy - to oni promowali działania Makro w atrakcyjnej fomie Impact News
więcej >
Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos hymenaeos. Praesent nec nisl a purus blandit viverra.
więcej >
Vestibulum dapibus nunc ac augue. Vestibulum volutpat pretium libero. Praesent ac sem eget est egestas volutpat.
więcej >